İş Dünyası Yeni Kabineyi Deerlendirdi
 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62. hükümetin listesini Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunduktan ve Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra yeni kabineyi açıkladı. Kabinenin belli olması sonrasında iş dünyasından da ilk değerlendirmeler gelmeye başladı.


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 62. Hükümet'in Türkiye'ye hayırlı olmasını temennisinde bulunarak ülkenin 2023 hedeflerine yürüme noktasında reform hareketini başlatacak yeni bir kabine, başbakan ve cumhurbaşkanına kavuştuğunu söyledi.

 

İzmir Ticaret Borsası'nda kentteki oda ve borsaların yönetim kurulları toplantısına katılan Hisarcıklıoğlu toplantı çıkışında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni kabineyi değerlendirdi.

 

Yeni kabinede görev almamış bakanlara geçmişte yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür borçlu olduklarını, yeni görev alan bakanlara da 2015 seçimlerine kadar yapacakları görevlerinde başarı dilediklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Türkiye 2023 hedeflerine yürüme noktasında reform hareketini başlatacak yeni bir kabine, başbakan ve cumhurbaşkanına kavuştu. Türkiyemiz’e hayırlı olsun" dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, bir gazetecinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın yeni kabinede yer almamasıyla ilgili değerlendirmesini sorması üzerine ise şunları söyledi:

 

“Hayati Bey ile 7 yıl çok yakın çalıştık. Türk iş dünyası olarak kendisine vermiş olduğu emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz, çok hakkı var, Allah razı olsun. Nurettin Canikli Bey de zaten bu işi çok iyi bilenlerden birisi. Kendisine de hayırlı olsun diyorum. Zaten (işdünyasıyla ilgili) kanunların çıkarılması sırasında mecliste kendisi en öndeydi, bu işlerin mutfağını çok iyi bilen, siyaset öncesi hayatında özel sektörün içinde olan, maliye tarafını çok iyi bilen, kendisini iyi yetiştirmiş bir insan. Bu kapsamda da inşallah başarılı çalışmaları beraber yapacağımıza inanıyorum.”

 

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan yeni kabinenin ülkeye yeni bir dinamizm getireceğini belirtti.

 

Olpak yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan Bakanlar Kurulu listesinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan yeni kabinenin ülkeye yeni bir dinamizm getireceğine işaret eden Olpak, yeni hükümetle uyum içerisinde çalışacaklarını ifade etti.

 

Olpak, şunları kaydetti:

"Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ülkemizin yetiştirdiği en donanımlı insanlardan biridir. Bugüne kadar, üniversite hocalığı, derin entellektüel altyapısı, yazarlığı ve diplomatlığından edindiği birikimi siyaset sahnesine taşıyarak, milletimize önemli hizmetlerde bulunmuştur. Kurduğu yeni kabineyle de ülkemizin problemlerine çözümler üreterek, önceki hizmetlerin devamlılığını sağlayacak ve mutlaka yeni katkılar sağlayacaktır. Kendisinin, devam eden siyasi, ekonomik ve kültürel açılımları, arttırarak ilerletecek kararlılıkta ve performansta olacağına inanıyorum.

 

İnsanımızı daha da önceleyen bir yaklaşımla yeni anayasa, çözüm süreci, hukuk devleti, eğitim reformu ve makro politikaların daha fazla tabana yayılması, adil gelir dağılımı, üretim-istihdam ve reel kesime daha fazla önem veren bir ekonomi ve kamu personel reformu başta olmak üzere birçok konuda 'Yeni Türkiye'nin inşaasına yeni bir dinamizm getireceklerine olan inancımızla, yeni Bakanlar Kuruluna başarılar diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin geleceğinin inşaasında, devlet adamlarımızın doğru projelerine hep destek olacağız."

 

 

İSO Başkanı Bahçıvan

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Bundan önceki Hükümet’te bulunan mevcut bakanlarımızla yürüttüğümüz uyumlu işbirliği ve diyaloğun, üretim ve sanayi odaklı bir bakış eşliğinde artarak gelişeceğine inanıyoruz" dedi.

 

Bahçıvan, 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin kurulmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, yeni hükümetin vakit geçirilmeden kurulmuş olmasını memnuniyet verici bulduklarını ifade etti.

 

Özellikle ekonomi yönetimindeki istikrar beklentilerini bozmayacak bir kabinenin oluşumunu da olumlu değerlendirdiklerini belirten Bahçıvan, şunları kaydetti:

 

"Bundan önceki Hükümet’te bulunan mevcut bakanlarımızla yürüttüğümüz uyumlu işbirliği ve diyaloğun, üretim ve sanayi odaklı bir bakış eşliğinde artarak gelişeceğine inanıyoruz. Bu inanç eşliğinde, yeni hükümetimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, güçlü Türkiye, güçlü ekonomi yolunda başarılar diliyoruz."

 

GSO Başkanı Konukoğlu

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, yeni kurulan kabineyi tebrik etti.

 

Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 62. Hükümeti'nin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, yeni kabinenin üyelerini kutladı. 

 

Dünyada, özellikle bölgede yaşanan olumsuz koşullara rağmen önceki hükümet döneminde Türkiye'nin büyümesini sürdürdüğünü vurgulayan Konukoğlu, kabine içinde ciddi değişiklik yapılmaması ve ekonomi yönetimindeki isimlerin değişmemesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

 

Yeni kabinenin Türkiye'yi daha ileriye taşıyacağına ve yeni ufuklar açacağına inandıklarını dile getiren Konukoğlu, şunları kaydetti:

 

"Gaziantep iş dünyası olarak, ekonomik istikrarın hız kesmeden sürmesini, her alanda kalkınma hamlesine devam edilmesini bekliyoruz. Bunun için yeni hükümetimiz, yüksek katma değerli üretim ve istihdamı artıracak, yatırım ortamını iyileştirecek, ihracatı teşvik edecek programlara 2015 genel seçimlerine kadar kesintisiz devam etmelidir. Güçlü bir Türkiye, bölgesinde de barışın ve istikrarın güvencesi olacaktır."

 

GTO Başkanı Eyüp Bartık da yeni kabineyi tebrik ederek, Türkiye için hayırlı olmasını temenni etti.

Yeni kabineden beklentinin, reel sektörle el ele vererek Türkiye'nin bir üst lige taşınması olduğunu vurgulayan Bartık, şunları kaydetti:

 

"Türkiye'de yeni bir dönem başladı. İş dünyası olarak yeni dönem aktörlerinden beklentiler huzur, güven ve istikrarın devamıdır. Bu noktada ekonomi yönetiminin devam ediyor olmasını olumlu karşılıyoruz. İnanıyoruz ki yeni hükümet, Türkiye Cumhuriyeti'ni daha ileriye taşıyacaktır."

Güncellenme: 30/08/2014  
 
2305 Kez Okundu   
Kategoriyle ilgili diğer haberler
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
››
 
Yorum ekle     |
Toplam 0 yorum

Habere ait yorum bulunmuyor.
 
 
  Son Eklenen
 
Halı İhracatının 6 Aylık Perfo ...
Halı Sektöründe 2015 Ocak-Haziran İhracat rakamları baz alındığında ...
Temmuz Ayı İhracat Rakamları A ...
Temmuz ayında ihracat 10,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. ...
Dolarda Yükseliş Devam Edecek ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Bayramınız Kutlu Olsun.. ...
İş Ortaklarımızın ve Takipçi Dostlarımızın Bayramlarını Kutlar, Sağlık ...
Confetti'den Cami Halıları ...
CONFETTI’DEN CAMİ HALILARI İÇİN YENİ MARKA: ÇELEBİZADE. Türkiye’nin banyo ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Mustafa Yücel “Flora Hal ...
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili ...
Kühnel “Sektör Profesyon ...
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim