İş Dünyasından Davutoğlu Değerlendirmeleri
 
 
AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için Başbakan ve seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na destek mesajları geldi. İşte o mesajlar:


'Davutoğlu'nun hayırlı hizmetlere imza atacağına inaniyoruz'
Rifat Hisarcıklıoğlu/TOBB Başkanı

Cumhurbaşkanlığı'na seçilen Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için adaylığı açıklanan Sayın Ahmet Davutoğlu'nu Türk iş dünyası adına tebrik ediyoruz. Halka hizmetin, Hak'ka hizmet olduğuna inanıyoruz. Sayın Davutoğlu'nun bu hizmet fırsatının hakkını sonuna kadar vereceğine ve hayırlı hizmetlere imza atacağına inanıyoruz. Vizyonu, birikimi ve tecrübesiyle Türk iş camiasının yurtiçinde ve yurtdışında gelişimine ve ekonomimizin güçlenmesine büyük katkı sağlayacaktır. Milletimiz için Türkiye'yi 2023 yılı hedeflerine taşıyacak vizyon ve yapısal reformların sürdürülmesindeki kararlılık çok önemli. Bu tarihi sorumluluğu en iyi şekilde üstleneceğine inandığımız Sayın Davutoğlu'na hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, başarılarının ve ülkeye hizmetlerinin devamını diliyoruz.

 

'Büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyorum'
İbrahim Çağlar/İTO Başkanı

Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı adaylığını memnuniyetle öğrendim. Ülkemizin başarılı dış politikasının mimarlarından olan Sayın Davutoğlu'nun Başbakan olarak da büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyorum. Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi ile birlikte düşündüğümüzde Türkiye'nin, yaşadığı bu değişimden güçlenerek ve daha da gelişerek çıkacağından şüphem yoktur. Sayın Bakanımızın adaylığının ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, kendisine başarılar dilerim.

 

'Demokrasimiz daha da pekişecek'
Erdal Bahçıvan/İSO Başkanı

Demokratik bir ortamda ve huzur içinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayının belirlenmiş olmasını memnuniyet verici buluyoruz. Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nun adaylığı ile demokrasi tarihimizde yeni bir dönem başlarken, huzur, güven ve istikrar eşliğinde demokrasimizin daha da pekişeceğine dair inancımız tamdır. Yakın dönemde olduğu gibi bu yeni dönemde de finansal istikrarın korunarak artık ekonominin ülke gündeminde daha ağırlıklı bir yer edinmesini temenni ediyor, üretimden ve yatırımlardan beslenen ve ihracat ağırlıklı, sürdürülebilir bir büyüme modelinin, ekonomimizin temel hedefi olması inancıyla Sayın Ahmet Davutoğlu'na başarılar diliyoruz.

 

'Kararlılığını ekonomide de gösterecektir'
Ali Kopuz/İSTİB Başkanı

İş dünyası olarak Davutoğlu'na tam destek veriyoruz. Sayın Davutoğlu, Dışişleri Bakanı olarak, Türkiye'ye çok büyük hizmetler verdi. Bilgisi, görgüsü, tavrı ve kararlılığı ile rüştünü ispat etti. Dış politikada gösterdiği kararlılığı, ekonomi alanında da göstereceğine yürekten inanıyorum. Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli akademisyenlerden biri. Siyasete girdikten sonra sahip olduğu derin bilgi birikimini ülkesinin hizmetine sundu. Sayın Ahmet Davutoğlu, bakanlığı sırasında Türkiye'nin dış politikasında devrim yapmıştır. Türkiye'nin, eskiden pısırık, maruz kalan, sürekli söz dinleyen, horlanan ve hatta azarlanan bir dış politika anlayışından; atak, milli menfaatlerini cesaretle savunan, politika üreten, kararlı ve sözü dinlenen bir dış politika anlayışına geçmesinde başrol oynamıştır. Bu anlayış değişikliği sayesinden, Türk dış politikası şu anda 'kararlılık' üzerine aksiyon üretmektedir. Hem bölgesinde, hem de dünyada giderek güçlenmektedir.

 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı döneminde de Sayın Davutoğlu'nun Başbakan olarak etkili ve kararlı hareket edeceğine inanıyorum. Sayın Davutoğlu'nun ekonomi alanında yapılan reformları sürdüreceğine, reel ekonomiyi ve üreteni destekleyecek çalışmalara imza atacağına güvenimiz tamdır. Ülke olarak aylardan beri bir seçim maratonu içindeyiz. Bir an önce bu maratonu sonlandırarak, işimize gücümüze odaklanmamız gerekiyor. Sayın Davutoğlu'ndan, seçilir seçilmez ekonomiyi önde tutan hamleler bekliyoruz.

 

'Ülkemizin  güven ve istikrarını koruyacağına inanıyoruz'
Mehmet Büyükekşi/TİM Başkanı

Dışişleri Bakanlığı görevi süresince çok yakın ve verimli çalıştığımız Sn. Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti yetkili organları tarafından Genel Başkanlık ve Başbakanlığa aday gösterilmesini memnuniyetle karşılıyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Ülkemizin son 12 yıllık dış politikasında vizyoner etkisi olan ve 2009'dan beri de Bakan olarak büyük hizmetler veren Sn. Davutoğlu'nu ihracatçılarımız çok iyi tanıyorlar. Türkiye'nin bir tacir devlet olarak yükselişinde ve ihracatçılarımızın yeni coğrafyalara açılmasında ilham veren büyük bir düşünür ve devlet adamının ülkemizin  güven ve istikrarını koruyacağına inanıyoruz. Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisinde belirlenen hedeflere ulaşmada Sn. Davutoğlu ile yakın çalışmanın gayreti içinde olacağız. Seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan demokratikleşme ve reformların aynı kararlılıkla devam edeceğine inanıyoruz. Allah yeni görevinde Sn. Davutoğlu’na ülkemiz için hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.

 

'Kurulacak hükümette mevcut ekonomi yönetimi korunmalı'
Hikmet Tanrıverdi/İHKİB Başkanı

Ülkemiz için yeni bir dönem başlıyor. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığının memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yeni kabine oluşturulurken uyum içinde çalıştığımız ekonomi yönetiminde bir değişikliğe gidilmemesini arzuluyoruz. İstikrarın önemini ve sonuçlarını son 10 yılda tüm Türkiye gördü. Üst üste yaşanan seçimlerden ülke olarak yüzümüzün akıyla çıktık. Türkiye olarak önemli bir sınavı daha başarıyla tamamladık. Şimdi siyasetin çatısı yeniden kurgulanırken, yarından itibaren yeniden ve daha güçlü bir şekilde ekonomiye ve işimize odaklanmalıyız.

Güncellenme: 22/08/2014  
 
2254 Kez Okundu   
Kategoriyle ilgili diğer haberler
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
››
 
Yorum ekle     |
Toplam 0 yorum

Habere ait yorum bulunmuyor.
 
 
  Son Eklenen
 
Halı İhracatının 6 Aylık Perfo ...
Halı Sektöründe 2015 Ocak-Haziran İhracat rakamları baz alındığında ...
Temmuz Ayı İhracat Rakamları A ...
Temmuz ayında ihracat 10,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. ...
Dolarda Yükseliş Devam Edecek ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Bayramınız Kutlu Olsun.. ...
İş Ortaklarımızın ve Takipçi Dostlarımızın Bayramlarını Kutlar, Sağlık ...
Confetti'den Cami Halıları ...
CONFETTI’DEN CAMİ HALILARI İÇİN YENİ MARKA: ÇELEBİZADE. Türkiye’nin banyo ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Mustafa Yücel “Flora Hal ...
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili ...
Kühnel “Sektör Profesyon ...
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim