Zeminlerdeki Güzellikleri Sergiliyoruz...
 
 
Akdeniz Halı Sergileme Sistemleri’nden Sayın Ali Polatoğlu, Carpetrium’un sorularını ve son katıldğı fuarları siz değerli okuyucularımız için değerlendirdi.


Öncelikle Akdeniz Halı’yı biraz tanıyabilir miyiz? Akdeniz A.Ş. 1978 yılında Konya’da Hilmi Akdeniz tarafından Akdeniz Cam Pazarlama adı altında kurulmuş olup; yapı sektöründe teknolojik yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek, 1995 yılından itibaren faaliyet alanına alüminyum doğrama, giydirme cephe, yapı otomasyon ve balkon camlama sistemlerini de dahil etmiştir. Yeniliğe ve gelişime açık kültürü ile şirketimiz çeşitli faaliyet alanlarında marka olmayı hedeflemektedir. Sergileme sistemleri konusunda 12 yıldır sektöre hizmet veriyoruz ve marka olma yolunda doğru adımlar attığımızı düşünüyoruz. Farklı sektörlere hitap edebilen firmamız yaklaşık 180 çalışanıyla toplam 15.000 m2’lik kapalı alanda mutlak müşteri memnuniyetini ilke edinerek, ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor.

Halı sergileme sistemleri konusunda sektörde öne çıkan bir firmasınız. Bize ürün portföyünüzden bahseder misiniz? Son yıllarda talebin artması; teknolojik değişime bağlı olarak bizleri, ürünlerde yenilik ve değişiklik yapmaya sürüklüyor. Parça halı sektöründe geçmişte olduğu gibi çoğunlukla raylı sistemler kullanılıyor. Raylı sistem dışında şu anda, kitap sistemi ve farklı aksesuarlar ile ürün grubumuz sürekli artarak yenileniyor.

2004 yılı başından itibaren duvardan duvara ve PVC zemin döşemeleri için kullanılan manuel ve motorlu rulo sistemlere ait ürünlerimizi piyasaya sunduk. Bu tür sergileme sistemlerinde de yenitip tasarım ve modeller yapma imkânımız talepler arttıkça doğacaktır. Ürün portföyünüzde yenilikler var mı?

Müşterilerimizin önerilerine göre yeni tip sistem ve modeller geliştiriyoruz. Ar-ge birimimizin de yapmış olduğu çalışmalar ile daha farklı ve yeni tasarımlar oluşmaktadır. Tabi bu tür gelişmelerde ürün portföyümüzün genişlemesini sağlıyor. Sergileme sistemlerindeki ürün yelpazemizi genişleterek zemin sektörünün diğer grupları olan seramik ve parke sektörü içinde birkaç sistem üretmeye çalıştık ve ilk olarak 7. Zemin fuarında sergileme fırsatı bulduk. Gördük ki bu sektörlere yönelik bu tür çalışmalar tam anlamıyla yapılmamış. Ümit ediyoruz ki ilerleyen günlerde talebe göre ürünler geliştirerek, daha kaliteli ve ekonomik sistemler sunarız.

Firmanızın sektörel fuarlara karşı ciddi bir ilgisi ve yatırımı olduğunu gözlemliyoruz. Bu yıl hangi fuarlara katıldınız? Biz fuarlar konusuna cidden önem vermekteyiz. Yeni ürünlerimizi müşterilerimize tanıtmak, yeni firmalarla tanışmak ve müşterilerimizin zemin kaplamaları konusunda yapılan fuarlarda bizi görmesi bizim için önem arz eden konular. Bu yıl Akdeniz Halı olarak 7. Zemin Fuarı, Domotex Almanya ve Domotex Dubai fuarına katıldık.

Zemin 07 fuarı hakkındaki izlenimleriniz nelerdir? Biz Zemin fuarına 4.kez katılıyoruz. Her fuarda artan ziyaretçi sayısının fuara kattığı heyecanı hissetmek, bu büyük organizasyonda değerli müşterilerimizle görüşmek, olumlu ve olumsuzeleştirileri paylaşmak, bizim beklentilerimize cevap vermektedir. Tabi genel arzumuz uluslararası düzenlenen Türkiye’nin tek zemin fuarında, yurt dışından daha çok ziyaretçi görmektir.

Bu fuarda genelde parça halı sergileme sistemleri kullanıldı. Raylı sistem en çok tercih edileni oldu. Bunun yanında kitap sistemi ve birkaç tip aksesuar da kullanıldı. Duvardan duvara halı için manuelve motorlu rulo sistemleri kullanan firmalar da bize ve yapmış olduğumuz sergileme ünitelerinedestek vermiş oldular.

Fuarlar bizim için çok önemli. Kendi standımızdan çok, müşterilerimizin stantlarını düşünmek zorundaydık. Bu fuar da geçen yıllara oranla biraz daha organize bir çalışma yaptık.

Toplam 40 personelimizin oluşturduğu ekibimizle; 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde firma stantlarının dış dizaynını üstlenen tasarımcılar ile doğru orantılı bir iş bölümü yaparak, hiçbir aksaklığa meydan vermeden ürünlerimizin montajını gerçekleştirdik.

Yani bir anlamda müşterileriniz için çözüm ortağı olduğunuz söylenebilir mi? Müşterilerimize ve tasarımcı firmalara bu konuda zaman kazandırdığımızı ve işlerini kolaylaştırdığımızı düşünüyorum. Tabi fuar süresince de oluşabilecek olumsuzluklara karşı 4 kişilik bir teknik ekiple de hazır durumdaydık.

Müşterilerimizden bu yönde olumlu sonuçlar almak ve bu tür organizasyonlarda başarılı olmak bizlere gurur veriyor.

Ortadoğu’nun en büyük halı fuarı olan Domotex Middle East fuarı hakkındaki değerlendirmeleriniz nelerdir? Dubai fuarında yeni müşteriler ile çok olumlu görüşmeler yaptık. Ayrıca mevcut müşterilerimizin de

büyük bir kısmı bu fuara ziyaretçi ya da katılımcı olarak iştirak etmişti. Dolayısıyla onlarla da görüşme olanağı bulduk.

Ağırlıklı olarak Ortadoğu, Asya, Afrika ülkelerinden katılımın gözlendiği fuarlarda bu ülkelerdeki üreticilere ürünlerimiz

hakında yüz yüze bilgi verme şansımız oldu. Bölgedeki pazar payımızı geliştirme açısından bunun çok önemli olduğuna

inanıyoruz. Çoğu katılımcı fuarlardan hemen sonuç almak istiyor. Elbette hepimizin temennisi budur ancak fuarlara

ancak uzun yıllar boyunca katıldıktan sonra geri dönüşüm alabilme olasılığınız da var. Bir fuardan 4 yıl sonra sonuç

almanız bile mümkün. Ama eğer amacınız potansiyel müşteri kitlenizin aklında yer edinebilmek ise daha sabırlı olmalı

ve yatırımlarınızı uzun vadeye göre şekillendirmelisiniz.

Akdeniz Halı olarak yeni yatırımlarınız var mı?

2004 yılından itibaren Rulo-PVC ve duvardan duvara halı sergileme sistemleri ile ilgili çalışmalarda bulunuyoruz. Hatta ilgili müşterilerimiz hatırlar ise 2004 yılında gerçekleştirdiğiniz fuarda da kendi imalatımız olan motorlu rulo sistemi sergilemiştik. Aslında o dönem Türkiye’de ilk olarak imalatını gerçekleştirdiğimiz bu sisteme ilgi beklediğimizin çok altında oldu.

Son olarak katıldığımız Domotex-Almanya fuarında, Fransız A5 INDUSTRIE firması ile yapılan karşılıklı görüşmeler sonucu Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri distribütörlüğünü üstlendik. Ülkemizde de referansları bulunan firmanın ürünleri üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalar, en kaliteli ve en ekonomik ürün grubunu tercih ettiğimizi gösteriyor. Artık önümüzdeki günlerde Rulo-PVC ve duvardan duvara halı üretici ve ithalatçıları ile irtibata geçerek bu konuda kendilerinden destek isteyeceğiz. Aslında sistem; sergilemenin dışında satış mağazalarında yer, zaman ve personel konusunda da önemli faydalar sağlayacaktır.

Güncellenme: 04/02/2008   
3078  Kez Okundu   
Kategoriyle ilgili diğer haberler
Yorum ekle    |
Toplam 0 Yorum

Habere ait yorum bulunmuyor.
 
  Son Eklenen
 
Halı İhracatının 6 Aylık Perfo ...
Halı Sektöründe 2015 Ocak-Haziran İhracat rakamları baz alındığında ...
Temmuz Ayı İhracat Rakamları A ...
Temmuz ayında ihracat 10,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. ...
Dolarda Yükseliş Devam Edecek ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Bayramınız Kutlu Olsun.. ...
İş Ortaklarımızın ve Takipçi Dostlarımızın Bayramlarını Kutlar, Sağlık ...
Confetti'den Cami Halıları ...
CONFETTI’DEN CAMİ HALILARI İÇİN YENİ MARKA: ÇELEBİZADE. Türkiye’nin banyo ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Mustafa Yücel “Flora Hal ...
Flora Halı olarak ‘2 yıl gül kokusu garantili ...
Kühnel “Sektör Profesyon ...
Hannover Messe İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel 2. ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim