Farklı tarzı kendine özgü zevk anlayışı ve özel fikirleri ile ÇAM HALI.
 
 
Halıcılarımız, evlerimizin renkleri, dokuları, desenleridir. Vazgeçilmeyen bir dekorasyon gözdesidir ve bu gözdeliğini, güzelliğini koruması için bakım ve ilgi isterler.


 Lider marka Çam Halı’nın sektördeki yerini anlatır mısınız?

 

1949yılında halıcılığın gelişmesinde önemli bir isim olan Isparta’da kurulan Çam Halı, toptancılıktan,tedarikçiliğe,ihracatçılığa ve perakendeciliğe kadar uzanan kilometre taşlarını,1999 yılında Antalya Tekelioğlu Caddesi’nde perakende mağazası ile taçlandırdık.Üç kuşaktır halıcılık sektöründe faaliyet gösteren Çam Halı,ülke genelindeki Koçtaş ve Metro marketlerin yaklaşık 10 yıldır halı tedariğini başarı ile yürütüyor.Kendi ürettiğimiz halılar bu grup aracılığı ile ulaştığımız kitleler tarafından çok beğenilmiş ve bu gelişme Çam Halı’nın büyümesine büyük bir ivme kazandırmıştır.

 

 

Çam Halı’nın tarzını tanımlar mısınız?Bize ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

Çam Halı’nın tarzı, müşterilerimizin zevk anlayışı ile doğru orantılı olarak dinamik bir değişime sahip.Firmamız bünyesindeki tasarımcı arkadaşlarımızın özel çizimleri ile yaşam alanlarının dokusuna uygun tasarımla evlerin,eşyaların seslerini,dokularını keşfederek özel tasarımlarla özel mekanlar yaratmak için çalışıyoruz.Mobilya ve evlerdeki değişimlere uyum sağlıyoruz.Klasik Türk ve ithal el dokuma halılardan,Nepal,Çin,Tibet ve Hindistan’da oluşturulan dünya koleksiyonlarını halı,kilim,yolluk,deri ve post olarak,klasik ve modern tarzda,tüm çeşitliliği ile zengin bir yelpazeye sahibiz.

 

 

Sektörde öncü bir firmasınız. Misyonunuz nedir?

 

Misyonumuz;   atadan gelen iş anlayışımız,işimize gösterdiğimiz değer ve saygıyı iş ahlakımızla kalitemizden ödün vermeden mekanların kişiliğin adresi olmaktır.            
 

 

Çam Halı’nın sektördeki farklılığı nedir?

 

Farklılığımız müşterilerimize ‘Satış ile Bitmeyen Müşteri Memnuniyeti Sözleşmesi’ ile beraber yeni ve önemli bir güvence imkanı sunarak gösteriyoruz.’Satış ile Bitmeyen Müşteri Memnuniyeti Sözleşmesi’ni, ürünün en iyisi,hizmetin en iyisi,firmanın en iyisi olmak üzere,3 ana ilkeye dayanarak uyguluyoruz.Müşterilerimize en güncel ve kaliteli seçenekleri sunuyor en uygun fiyata sahip olmaları için en iyi fiyat felsefesi ile hareket ediyoruz.15 gün içerisinde aynı hizmet koşulları ve aynı kalitede daha uygun fiyata bulduğumuz ürünün fiyat farkı ödemesini yapar ve bir kutu çikolata ile teşekkür ederiz.Satış ekibimiz size satış yapmak için uğraşmaz,size en uygun ürünü alabilmeniz için size rehberlik ederler.Satın aldığınız ürünleri zamanında evinize güvenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlarız.Eğer kararsız kaldığınız ürünler olursa sunduğumuz alternatiflerle size mekanınızda en uygun ürünü seçme imkanı tanırız ve en önemlisi tüm ürünlerimiz Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın vermiş olduğu 2 yıl garanti kapsamına dahildir.Ürünlerimiz konusunda herhangi bir sorununuz olduğunda,Çam Halı’ya her türlü konuda başvurabilirsiniz.Sorun giderme süremiz uzadığında ise size alternatif halılarımızı sunarak mekanınızın sıcaklığını sağlamaya devam ederiz.

 

 

Tanıtım ve pazarlama konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz?

 

İlk olarak, mağazamıza giren her müşterimiz ürün satın almasa da bizim için çok değerli olduğunu onlara benimsetmeye çalışıyoruz.Amacımız satış yapmak değil müşterilerimizin evlerinin dokusuna en uygun halıyı seçmesinde rehberlik etmek.Bu bizim referans noktamız oluyor.Gelecek satışlarımıza bu sayede yatırım yapıyoruz.İkinci olarak çeşitliliğimizi çok zengin tutuyoruz ve mümkün olduğunca çok dinamik bir değişim yaratıyoruz.Bu şu demek ki her evde aynı halı olmayacak.Bir diğer izlediğimiz yol ise;her zaman işimizi farklı ve nasıl yapabiliriz yenilikçiliği içindeyiz.Müşterilerimizde değer yaratmayı ilke edindik.Düşününki bütçemizde ‘Müşteri Memnuniyeti Fonu’ ile adlandırdığımız bir fon bile oluşturduk.Onlara bizi tercih ettikleri için ‘İsme Özek Teşekkür Mektubu’ ile teşekkür ediyoruz.Son olarak reklam bütçemizi yıllık hazırlayıp yıl içinde bizi temsil edebilecek reklam kanalları ile müşterilerimizle iletişim halinde kalmayı tercih ediyoruz.Bu özellikler sayesinde tanıtım ve pazarlama konusunda en iyi olmayı amaç ediniyoruz.

 

 

Çam Halı bünyesindeki diğer markalar üzerine konuşalım…

 

Çam Halı yıllarca çağın gerektirdiği şekilde klasik el dokumaları ile sektörde yerini almıştır.2006 yılında, köklü bir geçmişten etkilenen ve geleceğe dair öngörüler sunarak hayal gücünü tetikleyen Royal Halı’nın ve Royal markası bünyesinde bir dünya markası olan ‘Pierre Cardin’ konsept mağazasını bünyemize katarak Çam Halı markasını güçlendirdik.2007 yılında ise;58 yıldır ördüğümüz başarımızın üzerine geçmişten geleceğe klasik tasarımların yanında,mekanların kişiliğe uygun özel tasarımlar yaratmak üzere ‘Loom Concept’markasını yarattık.

 

 

Bu markanın özelliğinden bahsedebilir misiniz?

 

‘Loom Concept’ markası ile istedik ki; yuvaların dokusuna,eşyaların seslerine kulak verelim.Özel tasarımlarla özel mekanlar yaratalım.Birlikte çizelim modeli,birlikte yakalayalım renklerin dansını,birlikte paylaşalım güzellikleri,birlikte dokunalım mekanların kişiliğine,modern özel tasarımlarla,özel dokularla,dokunuşlarla birlikte.

 

 

Bu kadar güzel model arasından beğenmek gerçekten zor olsa gerek. Müşterileriniz mağazanıza geldiklerinde halı , konusundaki talepleri genellikle nasıl oluyor ve siz nasıl bir yol gösteriyorsunuz?

 

Ürün çeşitliliğimiz gerçekten çok zengin.Mimar arkadaşlarımız bile zaman zaman zorlanabiliyorlar.Halı bir evin tamamlayıcısıdır.Halısız evin ruhu yoktur.Bütün eşyaların düzenine bir anlam katar,evdeki objeleri birbirine bağlar.Halı sayesinde evinize farklı bir ruh katabilirisiniz.Biz seçimlerde müşterilerimizi çok iyi analiz edip,zevkleri doğrultusunda rehberlik ediyoruz.Bu rehberlikte tabiî ki evine giderek,evdeki eşyalar,renkler,doğrultusunda mekana uygun alternatifler oluşturuyoruz.Uygun tasarımlar yaratabiliyoruz.

 

 

            


Çam Halı’nın her halısının kendine özgü bir renk dokusu,güzelliği var.Satın alınan bir halıda bu özellikleri ilk günkü gibi koruyabilmek için ne önerirsiniz?

 

Halı üzerinde biriken tozların hav iplikleri arasına ve tabanına yerleşmesine engel olmak için mutlaka haftada iki kez süpürmek gerekir. Tozların düzenli olarak alınması,kire dönüşmesine ve halının görüntüsünün bozulmasına sebep olacaktır.Bu

sayede halınızın ömrünü sağlıklı bir şekilde uzatmış olurusunuz. Özellikle süpürme işleminde veya zamanla   halınızın yüzeyinde ipler ortaya çıkabilir.Bu ipleri çekmek yerine onları halınızın yüzeyi ile aynı boyutta olacak şekilde kesebilirsiniz.Bunun yerine vakumlu süpürge kullanabilirisiniz.Ağır eşyalarınız altında kalan hav iplikleri bir süre sonra ezilirler.Ezilen hav ipliklerini ise,önce fırçalayarak daha sonra süpürerek düzeltebilirsiniz.Halınızı temizlerken deterjan,çamaşır suyu,sirke gibi kimyasal maddeler kullanmanız halılarınızın yıpranmalarına sebebiyet verir.Halınızı kullanmadığınız durumlarda temizliğini yaparak rulo halinde rutubetsiz bir ortamda ve mutlaka yatay bekletiniz.

 

 

Yün halıların diğer halılardan farkları nelerdir?

 

Yün halı toksit olmadığı gibi alerjik de değildir. Ayrıca bakteri oluşumuna izin vermeyen yapıdadır.Yüksek nem içeriğiyle yün statik elektriği azalttığından riskleri ortadan kaldırır.Yün halı;formaldehit,nitrojen dioksit ve sülfür dioksit gibi genel kirleticileri elyaf dokusunun içine hapsederek iç mekan havasını 30 yıla kadar düzenli olarak temizler.Yünün doğal sarmal kıvrımlı yapısının bir diğer avantajı ise,oda ısısını düzenlemeye yarayan milyonlarca hava deliklerinin oluşumunu sağlamasıdır.Böylelikle enerji tasarrufuna da katkıda bulunur.Ayrıca içerisinde yüksek nem ve protein bileşenleri sayesinde halınızın herhangi bir sebepten dolayı yanmasını geciktirir.Yün kendi ağırlığının %30’una varan miktarlarda su buharını absorbe etme özelliğine sahipken herhangi bir ıslaklık hissi vermez.Böylelikle ortamdaki nem oranını da düzenlemeye yarar.Yani benzer şekilde statik elektriği önleyen doğal bir yapıya sahiptir.Yünün bir diğer özelliği hem ısı hem ses açısından doğal izolatör görevi görmesidir.Higroskopik olduğu için ya nemi absorbe eder,ya da sıcaklık yaratarak nemi azaltır.Bu nedenle yün kışın sıcak,yazın serin tutar.Yünün ayrıca atmosferden diğer elementleri de absorbe etme özelliği vardır.Örneğin birçok binada sıkça rastlanan yüksek miktarlarda formaldehit maddesini içine hapsedebilir.Kısacası yün halılar %80 oranında her türlü lekeye ve toza karşı da doğal bir yapıya sahip olmasıyla da tercih sebebidir.

 

 

Evdeki halılarımızın genellikle yerleri sabittir. Acaba konumlandırmada doğru mu hareket ediyoruz?

 

Halıların uzun süre aynı yerde ve üzerinde ağır eşyaların olması halının formunu bozmaktadır. Önerimiz halının yönünü veya eşyalarınızın yerini belirli aralıklarla değiştirmenizdir.


 

Halıları elde yıkamaya çalışmak sizce doğru mu?Yoksa profesyonel bir firmadan yardım mı almamız gerekiyor?

 

Mekan ve yer açısından evde halı yıkamanın çok başarılı olacağını sanmıyoruz.Evde yapılacak yıkama işleminde halı deseni,kalitesi ve kullanım ömrü azalmakta ve halı tüm özelliğini kaybetmektedir.Halının uzun yıllar ilk günkü desen,renk,doku ve kalitesinde kalabilmesi için bu işi profesyonel yapan firmalar tarafından yapılmasını öneriyoruz.

 

 

Siz halı temizliği konusunda yardımcı olabiliyor musunuz? Yani bünyenizde bu konu ile ilgili bir şirketiniz var mı?

 

Bünyemizde halı yıkama ile ilgili bir şirketimiz yok. Ancak anlaşmalı olduğumuz şirket vasıtası ile satış sonrası yıkama işlemleri için müşterilerimizi bu firmaya yönlendiriyoruz.              
 

 

Halı satın alırken daha çok nelere dikkat edilmesi gerekir?

 

Öncelikle var olan halı stillerini ve bunları hangi oda ya da odalarda kullanacağınız konusunu etraflıca değerlendirmeniz gerekecektir. Örneğin odanız geleneksel mi yoksa modern çizgilere mi sahip?Halı seçimindeki önemli faktörlerden biri de halının yerleştirileceği alan ve etrafında bulunan renklerdir.Renk odadaki havayı doğrudan etkiler.Bu nedenle mutlaka alternatif olarak seçtiğiniz halıları evinizde deneme hizmeti isteyin.

 

Halı satın alma kararınızı etkileyen en önemli faktör doğru mağazayı seçmek olacaktır. Halılar hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız olun, bilgi tavsiye ve garanti açısından seçtiğiniz mağazaya güvenmek durumundasınız.Yalnızca kendinizi rahat hissettiğiniz mağazadan alış veriş yapın.Bu rahatlık ister dürüstlük,doğruluk,deneyim,isterse mükemmel müşteri hizmeti şeklinde olsun tüm bu gerekli özelliklerin o mağazada bulunup bulunmadığını dikkate almanızda fayda vardır.

 

 

2009 yılı için hazırlanan yeni koleksiyonunuzu bize anlatır mısınız?

 

Yeni koleksiyonumuz genellikle tasarımcı arkadaşımızın yaratacağı ile şekilleniyor. Genel olarak evlere ve evlerin renklerine uygun tasarınlar ve seçimler yapmaya çalışıyoruz.Yani Çam Halı’da müşterilerimize her an değişen bir koleksiyona sahip olma imkanı tanıyoruz.Tüm koleksiyonlarımızda vazgeçmediğimiz kalitemizi ve başka yerde bulunmayacak yeni tasarımları her zaman ön planda tutuyoruz.

 

 

Çam halı olarak başarılarını hangi değerlere borçlusunuz?

 

Çam halı işini seven,saygı duyan,sürekli yenilikçi anlayış içinde olan,işine,çalışanlarına ve müşterilerine değer veren ve her daim bu değeri hissettiren bir firma 60 yıllık başarısını bu değerlerden ve kalitesinden ödün vermeden uyguladığı hizmet aşkına boçludur.

 Deko Time E-Dergi

Güncellenme: 19/03/2010   
5300  Kez Okundu   
Kategoriyle ilgili diğer haberler
Yorum ekle    |
Toplam 0 Yorum

Habere ait yorum bulunmuyor.
 
  Son Eklenen
 
CARPETRIUM BY GLOBAL NETWORK T ...
CARPETRIUM MARKASI EL DEĞİŞTİRDİ! ...
Dolar/TL alıcılı seyrediyor ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Halıcılardan Sürdürülebilir Li ...
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Selahattin ...
Tekstilde Başarının 10 Anahtar ...
Rekabetin giderek arttığı günümüzde her sektörde olduğu gibi ...
İhracatta Sert Düşüş ...
Mayıs'ta ihracat yüzde 19 düştü.. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Flora Halı’nın hedefi sektörün ...
Gürteks Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Özkaya; ...
GAİB Başkanı Selahattin KAPLAN ...
Halıcılığın üretim üssü olan Gaziantep Domotex Hannover fuarına ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
Dinarsu Halı 2014
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim