Tüm Köşeyazıları
  Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Yapılır? 11/07/2013 13:40
  Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı bir yazarın kitabında okumuştum. Bu kitap, farklı ülkelerde, aynı zaman diliminde yapılan yönetim kurulu toplantılarında konuşulan konuları özetliyordu. Yazarın verdiği bilgilere göre, İsviçre’de, 3,5 saat süren toplantı süresinin yüzde 95’lik bölümünde iş konuşulurken, geriye kalan bölümde iş dışı konularda sohbet ediliyor.
 
  Fuar ölmedi, sağ olasın internet... 05/03/2013 9:55
  Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar öldü, yaşasın internet" başlığı altında bir sohbet yazmıştık. O sohbetimizde şu ifadeleri kullanmıştık; "Benim sitem var, müşteriler ziyaret ediyor, işim de fena değil diyorsanız, orada bir nefeslenip düşünmenizde fayda vardır. Müşterinizle, ürününüzün yanında karşı karşıya oturup sohbet ettiğiniz ve onun ihtiyaçlarını anlamaya çalışıp, ürününüzün o yönünü ortaya çıkartacak bir ifade ile onu ikna etmeye çalıştığınızı düşünün.
 
  İşletmelerde Hile Denetimi 16/10/2012 11:17
  Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni olmayan bir şekilde elde etmenin iki yolu bulunmaktadır. Bunlar; a) Kişinin başına silah dayayarak parasını zorla istemek, bu eyleme hukuk dilinde Hırsızlık veya Soygun adı verilmektedir. b) Muhtelif yollarla ve oyunlarla, düzenlemelerle, sahtekarlıklarla veya aldatma yöntemleri ile bir kişi veya kurumun varlığını ele geçirebilirsiniz, bu eyleme genellikle “SUİSTİMAL, HİLE” veya YOLSUZLUK adı verilmektedir.
 
  Trendler nasıl belirleniyor? 29/09/2012 11:11
  Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ve zaman içinde gösterdikleri düzenli değişim anlamına gelsede moda sektörü ile içi içe olan firmalar daha basit anlamını bulmuş ve tüketici eğilimi olarak tanımlamışlardır. İşletmelerin veya markaların ayakta kalmaları büyük ölçüde Pazarlama ve Perakendecilik değer önerilerinin diğer öğeleriyle desteklenen ve tamamlanan “moda” ile olanaklıdır.
 
  2023'e Strateji yapmak çok güzel… 25/06/2012 9:20
  Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile oluyor. Bu kez de ihracatın 2023 yılı hedefi ile ilgili olarak, ihracatçıların önerilerinin dikkate alınmasıyla bir "Strateji " yayınlanması dikkatimizi o yöne çekti. Bu stratejinin makro ölçekli olması, kuşkusuz bir biçimde kaçınılmaz bir olgu. Ancak yine kaçınılmaz olarak içerisinde mikro ( ihracatçı firmalarımıza) atıfların bulunduğu da bir gerçek. Biz de yayınlanan stratejiye bu pencereden bakmaya çalışacağız.
 
  Bin Kilometrelik Yolculuk İlk Adımla Başlar 07/06/2012 13:0
  Çalışma hayatının belirli bir döneminde herkesin başına gelmiştir; kriz dönemlerinde daha fazla hissedilir, büyüme dönemlerinde biraz seyrelir... Belki işsiz kalmışsınızdır, belki de ek gelir kaynaklarınız kurumuştur veya birikmiş borçlarınız vardır. İşte böyle dönemlerde, herkes “bir şeyler” yapmak ister. Öyle bir şey yapmalı ki, iyi para kazanıp bu kısır döngüden bir an önce çıkmalı diye düşünülür ve sabahlara kadar bunun için kafa yorulur.
 
  Türk Ekonomisinin Gururu “Halı Sektörü” 25/05/2012 16:48
  Gelişen teknoloji ile birlikte küçülen bir Dünya, hızla büyüyen Türkiye ve bu büyüme hızına hiç zorlanmadan ayak uyduran sektör “Halı Sektörü”. Peki sektör bu başarıyı nasıl yakaladı ve devam ettiriyor. Sizler için analiz ettik: Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı olan 2023 yılı için koyduğu hedefi beş yıl içinde yakalayacak olan bir sektörün sözünü ediyoruz. Bir çok sektörün 2023 hedefini yakalama konusunda kuşkuları varken halı sektörü bu hedefi altı yıl aşağı çekebiliyor.
 
  Devlet desteği ne kadar işe yarıyor? 12/05/2012 12:11
  Bir süre önce sohbetlerimizden birisinde "Devletin cebinde akrep mi var" başlığını kullanarak, okurlarımızın ve görüştüğümüz birçok ihracatçı arkadaşımızın şikâyeti olan, destek ödemelerinin geç yapılmasını vurgulamıştık. Geçen hafta görüşme yaptığımız Ekonomi Bakanlığı yetkililerinden, özellikle pazar araştırması destek ödemelerinin, neredeyse bir aya kadar indirilebildiğini öğrenmek bizleri çok mutlu etti. Ödeme sürelerindeki bu kısalmaları okurlarımızdan da duymak, olayın takipçisi olarak biz
 
  Markalaşma Yolunda Reklam’ın Gücü 09/04/2012 10:23
  “Eğer hayata yeniden başlama imkanı olsaydı, reklamcılığı bütün diğer işlere tereddütsüz tercih ederdim” diyen Amerika eski başkanlarından Franklin Roosevelt bir döneme damgasını vurmuş bu sözüyle gerçekte neyi vurgulamak istemişti? Dünyanın en güçlü insanı olarak adlandırılan Amerika başkanı, neden reklamcılığı sahip olduğu özel konum ile değişmek istedi?
 
  Müşteriyi Elde Tutmanız İçin Bilmeniz Gereken 10 Taktik 20/03/2012 18:29
  İster özel isterse iş ile ilgili olsun, her tür ilişkinin en önemli bileşeni, güven duygusunun paylaşılmasıdır. Onsuz herhangi bir ilişki kurmanız ya da geliştirmeniz mümkün değildir; çünkü güven duygusu, güvenilir, dürüst ve inanılır olmanın temelidir. Bu yüzden, müşterinize ilk günden itibaren dürüst davranmanız kritik önem taşır.
 
  İnovasyon Yönetiminin Temeli Nedir? 26/02/2012 16:48
  İnovasyon, tek aşamalı bir süreç değil; aksine, tüm organizasyonu fırsatları yakalayacak ve pazar payını artıracak şekilde iç ve dış faktörlerle etkileyen, sürekli bir faaliyettir.Bu nedenle inovasyonu teşvik eden ve yöneten bir sistem kuran şirketler, ürün ve hizmetlerini daha üstün özelliklerde geliştirme, üretme ve pazarlama şansına sahiptir.
 
  Hangi Ülkeye Neyi, Nasıl Satarsınız? 01/02/2012 13:18
  İhracat yapan veya başlamayı düşünen KOBİ’ler için özel bir araştırma! Hangi ülkede nasıl bir tüketici ile karşı karşıyasınız? Onlara neler satabilirsiniz? İhracatçılar ve uzmanlar hangi önerilerde bulunuyor? Çok özel bilgilerle hazırlanan dosya, KOBİ’lere yol haritası sunuyor.
 
  Yabancılarla işbirliği faydalı mı? 22/01/2012 22:43
  Eskiden kalma deyişlerimizden biri de "Küçük Olsun, Benim Olsun" deyişidir. Doğruluğunu veya yanlışlığını bir kenara bırakırsak, işbirliği kültürüne uzak durma eğilimini belirten bir deyiş olduğu kuşkusuz.
 
  İşverenin Haklı Sebeple Derhal Fesih Hakkı 18/08/2011 11:38
  Hakkındaki iddialara karşı savunmasını almadan bir işçinin belirsiz süreli iş sözleşmesi, o işçinin davranışı veya verimi ile ilgili nedenlerle feshedilemez. Ancak, işverenin 25 inci Maddenin (II) numaralı bendi şartlarına uygun fesih hakkı saklıdır
 
  Halının Pazar Değişimleri 04/04/2011 10:58
  Türkiye ihracatının yaklaşık yüzde 1’ini halı ihracatı oluşturuyor. Yüzde 1’lik bir kısmını oluşturmasına rağmen halı ihracatımız son 3 yıldır 1 milyar Dolar’ın altına düşmedi. 2008 yılında 1 milyar 168 milyon dolar olan ihracat 2009 yılında küresel krizin etkisine rağmen çok az bir kayıpla 1 milyar 86 milyon dolarla yılı kapatmıştır. Yüzdeye vurulduğu zaman sadece % 7 oranında bir düşüş göstermektedir. Sektörün 2010 yılında ise 1,3 milyar dolar seyrinde hedefleniyor.
 
  Halı Sektörü Pazar Kavramı ve Envanter Çalışması 30/03/2011 8:55
  Herkesin her pazara kolayca ulaştığı, rekabetin zorlaştığı ve çok çabuk değişen üretim modeli ve tekniklerinin geliştiği bir dönemde yaşıyoruz. Rekabet gücünü yitirmemek ve sektörel gelişmelerden geri kalmamak için bilgimizi artırmaya ve yenilikleri ayak uydurmaya hatta yenilikleri yapmaya mecburuz.
 
  Güneydoğu'da Tekstilin Tarihçesi 28/03/2011 8:57
  Mersin ve İskenderun gibi limanların yakınında olması, doğu ile batı arasında bir merkez görevi görmesi nedeniyle Gaziantep’te sanayi hızla gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Pamuklu dokuma imal eden işyerlerinde, karyola ve yatak örtüleri, muhtelif cins havlu, hamam takımı, bornoz, yatak yüzü, yorgan örtüsü gibi bir çok pamuklu dokuma imal edilmekteydi. Gaziantep pamuklu dokumaları Türkiye’nin her ilinde büyük rağbet görerek satılmakta.
 
  Türk El Halıcılığı ve Sorunları 25/03/2011 10:7
  Anadolu Türk insanı ile her dönemde yaşamış etnografik bir belge olarak, kültür varlıklarımız içinde önemli bir yere sahip olan el halısı ve kilimlerimiz bir dönem olduğu gibi maalesef dünyada markasını ve özelliğini kaybetme konumuna geldi.
 
  Gaziantep Makina Halıcılığında Görünüm 30/12/2010 9:14
  Yılsonunun yaklaştığı bu günlerde yoğun bir yıl geçiren halı firmalarının hareketliliği Domotex Uluslararası Halı Fuarı’nın hazırlıkları ile bir başka heyecan içersinde tempo kaybetmeden sürmektedir. Katılımcı bütün firmalar uzun süreden beri geliştirdikleri ürünlerde son noktayı koyma telaşı içindeler
 
  Sanat - Zanaat 29/12/2010 17:31
  Mimar Sinan üniversitesi Güzel Sanatlar Rektörü Prof. Dr. Aydın Uğurlu’nun Gaziantep Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek okulunda Yaptığı Halıda Endüstriyel Üretim ve Sanatsal Boyut isimli sunumda, eski ismi İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi yeni ismiyle Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi anlayışının özgün ve geleneksel sanata -zanaata bakışıyla ilgili Sanat ve Geleneksel Sanatların-zanaatların durumu değerlendirmelerinin doğal olarak süregeldiği anlaşılmaktadır
 
  El Dokumacılığı Bağlamında Ulusal Estetik Değerler 02/12/2010 9:17
  Günümüzde küreselleşen ve dijitalleşen toplum yaşantısında ulusal estetik değerler hızla değişmekte ve yeni biçimler ile ürünler yeryüzünün tamamında birbirine benzeyen özellikler kazanmaktadı
 
  Kültürümüzde Mendiller 02/12/2010 9:15
  Yüz, burun, el, ter ve gözyaşı silmek için kullanılan, bohça gibi içine ufak tefek koymaya yarayan, bazen bir giysinin üzerinde süs objesi olan bazen de
 
  İhracat Sohbetleri 26/11/2010 9:22
  Başlıktaki sorumuza cevap çok basit "ihracatta KOBİ çok amma pek çok geride" duruyor. KOBİ çapında olan ve ekonominin üretim kanadında ciddi bir ağırlığı bulunan işletmeler için destekler, hem devlet tarafından hem de bankalar tarafından birer, birer açıklanıp yürürlüğe konuluyor. Ancak dün gazetemizde yer alan haberlerde yer aldığı üzere ve Sayın Osman Arolat ile Sayın Rüştü Bozkurt'un köşelerinde belirttiği gibi, KOBİ'ler üzerinden çok tartışma yapılıp fikir üretiliyor. İşin ilginç yanı da bur
 
  İş Sağlığı Güvenliği'nde Karar Verici Konum 06/11/2010 9:43
  İş sağlığı güvenliği denilince, karşımıza, çok bilimli ve çok yönlü bir alan çıkmaktadır. Bir buzdağını andıran konunun, derinlerine inildikçe, ne denli geniş bir bakış açısıyla ve büyük sorumluluklar yüklenerek kararlar alınması gerektiği daha iyi anlaşılmaktadır.
 
  Kayıt Dışı ve Kayıt Dışlılığa Karşı Alınan Tedbirler 26/03/2010
  İçinde bulunmuş olduğumuz Mart ve Nisan ayları gerçek kişilerin ve şirketlerin vergilendirilmesi ve tahsil edilmesi ile ilgili dönemler olup bu iki ayda sırası ile Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannameleri verilmektedir.
 
  Kişilik Sahibi Markalar 23/03/2010
  Marka; özenli bir şekilde yönetilerek, becerikli bir şekilde geliştirilerek tüketicilerin zihninde yer etmekte ve hem fiziki hem de fiziki olmayan değer ve nitelikleri benimsenmesini sağlamaktadır.” Başka bir deyişle, markaların kendilerine özgü kişilikleri vardır, malların yoktur.
 
  Türk El Halıcılığında Verimliliği Arttırmak İçin Sorunlar ve Çözüm Önerileri 23/03/2010
  El dokuması yaygılar, toplumumuzun her kesimini ilgilendiren önemli bir döviz girdisi yaratan kültür ve sanat değerleridir.
 
  Sektöre Eleştirel Bir Bakış 23/03/2010
  “Kısa zamanda büyüyen sektörümüzün çeşitli sorunları olması doğaldır. Sezonluk piyasa daralmaları ile üretimlerin azalması, yeni ürün oluşturma, yeni piyasalara ulaşma ve tam müşteri memnuniyetini sağlayacak teknik sistemlerin oluşturulamaması, sermaye yetersizliği gibi nedenlerden ötürü bir kısım firmalar aynı kalite ve renklerden ürünlerle fiyatta rekabet ederek aynı piyasada bulunmakta ve yapılan yatırımların karşılayamayacağı satış fiyatları oluşturulabilmektedir.”
 
  Avrupa Resimlerinde Uşak Halı 23/03/2010
 
 
  Sosyal Güvenlik ve Sosyal Hekimlik Kavramları Arasındaki Uyum 08/04/2010
  “Herkes” bir gün “sosyal” güvenliğe gereksinme duyabilir. Keşke duymasa…
 
  Osmanlı Saray Dokumaları 11/07/2009
 
 
  İtiraf Edememek… 11/07/2009
  Marka insan zihninin zafiyetinden yararlanarak güçlenir. Dolayısıyla insanı tanımadan, insan zihninin nasıl çalıştığını bilmeden marka geliştirilemez, yönetilemez, yüceltilemez.
 
  El Dokuması Yaygılarda Desen Konusunun Önemi, Konu ile İlgili Sorunlar ve Çözüm Önerileri 17/06/2009
 
 
  Kobilerde Birleşme 07/09/2009
  13 Ağustos 2009 tarihinde 27318 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 4 Sıra nolu Kurumlar Vergisi Genel Tebliğinin 39. Maddesinde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerde (KOBİ) Birleşme işlemleri ile ilgili hükümler yayınlanmıştır.
 
  Ev Tekstilinde Desen Koruması 18/05/2009
 
 
  Türk dokumacılığı üstüne kısa bir tarihçe 14/05/2009
 
 
  Halı Kullanım ve Sevgisi ile İlgili Bazı Realiteler 13/05/2009
  Delikanlılığa adım atana kadar genellikle baba evinde oturan gençlerin halı edinme olgusu pek gündemlerine düşmez. O yaygı,evin bir aksesuarıdır ve kendide evin genci olarak o halı ile yoğrulmuş ,bütünleşmiştir. Kaç defa o halının üstümde başına ne işler gelmiştir. Liseyi bitirip Üniversiteyi okumak için yola koyulunca her ne kadar evindeki halıyı özlese de öyle bir halıyı almaya gücü yetmez.
 
  Zemin 2009'un Ardından 15/04/2009
  Zemin 2009 fuarını bu yılda sonlandırmış bulunuyoruz.. İç piyasaya ağırlıkla çalışan firmaların beklentilerinin daha fazla olduğu bu fuarda dış pazardan da ferdi veya guruplar halinde toptan halı alıcılarının gelmesi ile Küresel ekonomik krizin etkisinde olunmasına rağmen, fuarın süregelen imalatçılarla satıcıları bir araya toplama amacı bu senede yerine gelmiştir.
 
  Krizde Fiyat Dalgalanmaları 13/12/2008
  Piyasalarda deprem etkisi yapan Küresel Finans Krizi dolayısıyla dünyada talebin azalmasıyla hammadde fiyatlarında gerileme görülmektedir.
 
  Kültürümüzde Mendiller 22/04/2009
 
 
  SSK Prim Desteği - 29 Yaş Üzeri Erkekler İşsiz Kalacak 03/11/2008
  15.05.2008 tarihinde kabul edilen 5763 sayılı İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 01.07.2008 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Sıkıntı yaşatacak olan bu kanunla neler getirilmiştir. Maddeler halinde incelemek gerekirse;
 
  Emlak Vergisi 27/05/2008
 
 
  Hızlandırılmış KDV iade Sistemi ve Kullanılmış Binek Otomobillerin alım satımında KDV İndirimi 30/04/2008
 
 
  Doğu’ya, Güneydoğu’ya Taşınınca Tekstilin Derdi Biter mi? 27/10/2008
 
 
  BA ve BS Fomları 29/03/2008
 
 
  Markam Ne Kadar Değerli? 26/02/2008
  Markanın ürettiği finansal sonuçlar bilinmeden markanın değeri hakkında kestirmelerde bulunmak doğru değildir. Çünkü, marka kazandırdığı sürece değerlidir.
 
  KDV İadelerinde Mahsup ve Tevkifat da önemli Değişiklikler 31/01/2008
 
 
  Marka Mikropları ! 21/01/2008
 
 
  Kazı, Kazan ! 28/12/2007
 
 
  YTL Cinsinden Yapılan İhracatlarda DAB 03/12/2007
 
 
  SEZON SONUNA YAKLAŞIRKEN GAZİANTEP HALI ÜRETİCİLERİNDE GÖRÜNÜM : 30/11/2007
  Sezonda da olmamız itibarı ile üretim bütün hızıyla devam etmekte. Sektörümüzün tanıtımında faydası olan domotex halı fuarı ve 8.istanbul zemin fuarı için hazırlıklar özellikle yeni ürün sergileme gayreti ile sürmekte
 
  Tek Bir Satıra Sığdırabilmek… 16/11/2007
 
 
  Markayı Yaşayıp, Yaşatmak 16/11/2007
 
 
  KDV Tevkifatı 18/10/2007
 
 
  Yatırım Teşviki 17/10/2007
 
 
  İhraç Kayıtlı Satışlar 17/10/2007
 
 
  Tekstil Müzesi 26/03/2010
  Geçmiş kültürü genç kuşaklara tanıtan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği mekân diye tanımlanan müze, eğitimi, daha önemlisi eğitim dışı kalan halkın kültürünü bütünleyen çağdaş kurumlardan biridir.
 
  Uçan Halı Masallarda Kaldı ! 17/10/2007
  Bundan böyle, halınızı uçursa uçursa “marka” uçurur…
 
  Hiçbir Şey Son Değildir ! 17/10/2007
 
 
  Batı ile Doğu Arasında Bir Yerde… 17/10/2007
 
 
  Güneydoğu Halı İhracatçılar Birliği 06/04/2010
  Son yıllarda ihracattaki gelişmeler ile dikkatleri üzerine çeken Gaziantep halı sektörü, Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliğinin kurulması ile bu gelişimi onaylanmıştır.
 
  Türklerin Geleneksel Evi Karaçadır 06/10/2007
  Göçebelerin evleri bile dokumalardan yapılmıştır. Bunlara Göçebe Çadırları denir. Doğu Anadolu göçebeleri, Orta Asya steplerinde yaşayan göçebeler gibi, keçeden yapılan Topak Ev i (Yurt) kullanırlar. Batı ve Güney Anadolu `da ise iklim ılıman olduğu için Karaçadır`ı tercih etmişlerdir. Karacadır (Kılçadır, Çulçadır) genellikle sarp yerlerde oturan, otlakları dar olup keçi besleyen Yörükler tarafından kullanılır.
 
  Marka Zenginliği 05/10/2007
 
 
  Küresel Finans Krizinde Gaziantep Halıcılığı 01/11/2008
  Korkulan finansal kriz geldi… Zaman zaman reel ekonomi, kriz adı altında kötü giden durumları tekrar reel hale getirmektedir. Zira asıl olan üretimden, hizmetten rekabet içinde kazanmaktır.
 
  Türk Kültüründe Gerçeküstü Varlıklar 01/10/2007
  İnsanların `Yalan Dünya`da gerçeği arama yolundaki çalışmalar yanında göz yanılsamaları, uykuda görülen rüyalar ve sanat ile başlayan gerçekdışı ile olan serüveni, bilimkurgu ve sanal görselleştirmeler ile bugün de güncelliğini sürdürüyor. Yaşamda eksikliği duyulan şeyler düşsel bir dünyada, hayal sonucu oluşturulmalarına karşın sanat aracılığı ile daha gerçek bir konuma gelmişlerdir.
 
 
 
  Son Eklenen
 
CARPETRIUM BY GLOBAL NETWORK T ...
CARPETRIUM MARKASI EL DEĞİŞTİRDİ! ...
Dolar/TL alıcılı seyrediyor ...
SPK Beklenti Anketini açıklandı SPK'nın Temmuz ayı beklenti anketine ...
Halıcılardan Sürdürülebilir Li ...
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Selahattin ...
Tekstilde Başarının 10 Anahtar ...
Rekabetin giderek arttığı günümüzde her sektörde olduğu gibi ...
İhracatta Sert Düşüş ...
Mayıs'ta ihracat yüzde 19 düştü.. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ...
Türkiye’de İnovatif Ürünlerin ...
Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen halı sektörünün, en ...
Hattın Öteki Ucundaki Çocuk ...
Çalışmalarına bakar bakmaz doğanın renklerinin egemen olduğu bir ...
Halı Üretimi Yapmadan 6 Milyon ...
Baba mesleğinde inat eden Elbistanlı Mustafa Köker, Türkiye, ...
Flora Halı’nın hedefi sektörün ...
Gürteks Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Özkaya; ...
GAİB Başkanı Selahattin KAPLAN ...
Halıcılığın üretim üssü olan Gaziantep Domotex Hannover fuarına ...
Hangi Ülkede, Nasıl Toplantı Y ...
Toplantılar, iş hayatında en önemli zamanlardan biridir… Amerikalı ...
Fuar ölmedi, sağ olasın intern ...
Sohbetimize katılan dostlarımız hatırlayacaktır, birkaç yıl önce "Fuar ...
İşletmelerde Hile Denetimi ...
Bir kişinin ya da bir kurumun varlığını kanuni ...
Trendler nasıl belirleniyor? ...
Trend kelime anlamıyla belirli değişkenler kümesinin aynı doğrultuda ...
2023'e Strateji yapmak çok güz ...
Resmi Gazete ara sıra heyecan verici haberlere vesile ...
  Hali Modelleri
CARPETRIUM 2021
Pierre Cardin Halı 2014
Padişah Halı 2014
İstikbal Halı 2014
Bahariye Halı 2014
Atlantik Halı 2014
Angora Halı 2014
Merinos Halı 2014
Festival Halı 2014
  Koleksiyon Tanitimlari
Atlas Halı "Hare" Koleksiyonu ...
Atlas Halı’nın son zamanlarda yaptığı en büyük yenilik, ...
Angora Halı ...
Angora Halı ;evlerinizi şıklık yarışında öne çıkaracak fırsatlar ...
Sanat Halı "Seramoni" Koleksiy ...
Halı tasarım çalışmalarındaki hayal gücü ve farklı tasarımlar ...
Saray Halı Simin Koleksiyonu ...
Saray Halı tüm faaliyet alanlarında uygun ve başarılı ...
Merinos Klasik Kolleksiyonu ...
Merinos Halı klasik modellerini sizlerin beğenisine sunuyor. Göz ...

© Copyright 2014 CARPETRIUM

info@carpetrium.com

Powered By
Index Tasarim